Reklama

Reklama

18 stycznia 2016: Fakty dnia

Przedstawiamy wieczorne podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w kraju i na świecie.

Bogusław Liberadzki i Ryszard Czarnecki wiceprzewodniczącymi PE

Ryszard Czarnecki z PiS, reprezentujący w PE frakcję konserwatystów, oraz Bogusław Liberadzki z SLD, należący do w PE do frakcji socjalistów, zostali dziś wybrani przewodniczącymi Parlamentu Europejskiego. 

Tym samym Polska będzie miała dwóch przedstawicieli w gronie 14 wiceprzewodniczących PE. 

Dla Ryszarda Czarneckiego dzisiejszy wybór to odnowienie dotychczasowego mandatu. Pełnił on już funkcję przez ostatnie dwa i pół roku. 

Czytaj więcej

Trzęsienie ziemi w środkowych Włoszech

Reklama

Niemal w całych środkowych Włoszech wystąpiły dziś rano silne wstrząsy sejsmiczne. Dwa kolejne wstrząsy odnotowano popołudniu. Ziemia zatrzęsła się w regionach Lacjum, Marche i Abruzja, dotkniętych trzęsieniami w zeszłym roku. 

w regionach Lacjum, Marche i Abruzja, na obszarach trzęsień ziemi zanotowanych w zeszłym roku. Nie ma ofiar w ludziach, są niewielkie zniszczenia. 

Wstrząsy miały magnitudę od 5,3 do 5,7. Były też bardzo odczuwalne w Rzymie, gdzie zawieszono kursowanie dwóch linii metra i ewakuowano niektóre stacje w celu przeprowadzenia kontroli. 

Zniszczenia są niewielkie. Nie ma ofiar. 

Czytaj więcej TUTAJ i TUTAJ

Spadają notowania posłów. Sondaż CBOS

W styczniu pracę posłów źle oceniło 67 proc. badanych, o 9 pkt. procentowych więcej niż w poprzednim, grudniowym badaniu - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS. 

Dobrze o pracy posłów mówi 21 proc. uczestników badania (o 6 punktów proc. mniej niż w grudniu). 

To najsłabszy wynik Sejmu VIII kadencji.   

A jak Polacy oceniają pracę prezydenta i TK? Sprawdź!

Kukiz ujawnił treść listu opozycji do marszałka Sejmu

Paweł Kukiz ujawnił treść listu do marszałka Sejmu, w którym posłowie opozycji zapowiadają kroki prawne przed sądami i trybunałami międzynarodowymi, w związku z łamaniem konstytucji przez marszałka Sejmu i PiS.   

Portal "DoRzeczy" podał wczoraj, że gdy zaczynał się protest w Sejmie, posłowie PO i Nowoczesnej mieli przygotowany "wspólny apel opozycji", w którym "wzywano Radę Europy i Parlament Europejski do pilnej interwencji w związku z sytuacją w Polsce". Posłowie PO i Nowoczesnej zaprzeczają. 

Według Kukiza, maila z treścią listu wysłała do polityków opozycji posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.   

Czytaj więcej

Ostrzeżenie przed kolejną falą uchodźców

Joseph Muscat, premier sprawującej w tej chwili przewodnictwo w UE Malty, ostrzegł dziś przed kolejną falą migracji przez Morze Śródziemne, która może pojawić się wiosną. "To będzie próba ogniowa" - zaznacza. 

Jego zdaniem UE musi szybko zakończyć spór o reformę polityki migracyjnej, w tym o relokację uchodźców. 

Czytaj więcej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje