Kolejny dzień protestu młodych medyków, rekordowe poparcie dla PiS, poważne problemy w negocjacjach dotyczących brexitu. Prezentujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń dnia w Polsce i na świecie.
W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie ponad 20 lekarzy rezydentów wciąż prowadzi protest głodowy, odbyło się w piątek wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji zdrowia. Rezydenci wzięli w nim udział tylko jako obserwatorzy.
Prezydent Andrzej Duda powinien zwrócić Służbie Kontrwywiadu Wojskowego aneks do raportu z weryfikacji WSI ze względu na zawarte w nim, a potrzebne kontrwywiadowi wojskowemu informacje - oznajmił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła wyniki audytu dotyczącego reprywatyzacji. Do tej pory miasto złożyło łącznie 53 zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. "Nie dowiedzieliśmy się niczego nowego" - ocenił przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.
Przewodniczący Komisji Europejskiej przyznał, że negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie przebiegają zgodnie z planem.
47 proc. Polaków chce głosować na PiS, a 16 proc. na PO - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Austriacka Partia Ludowa (ÖVP) dowodzona przez 31-letniego ministra spraw zagranicznych Sebastiana Kurza jest zdecydowanym faworytem niedzielnych wyborów parlamentarnych.
Prezydent USA Donald Trump podkreślił, że Iran nie przestrzega porozumienia nuklearnego. Zapowiedział nałożenie sankcji na irańską Gwardię Rewolucyjną.
Oświadczył również, że będzie współpracował z Kongresem, by wykazać "liczne wady" umowy nuklearnej i mieć pewność, że Iran nigdy nie zagrozi USA pociskami nuklearnymi.
Zapewnił, że jeśli Kongres nie przyjmie nowych sankcji, to "zakończy umowę".
Ustawa, którą podpisał prezydent Andrzej Duda, przewiduje ustanowienie Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Nowe święto państwowe będzie obchodzone 12 lipca.