Reklama

Reklama

13 października 2017: Fakty dnia

Kolejny dzień protestu młodych medyków, rekordowe poparcie dla PiS, poważne problemy w negocjacjach dotyczących brexitu. Prezentujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń dnia w Polsce i na świecie.

Kolejny dzień protestu lekarzy rezydentów bez przełomu

W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie ponad 20 lekarzy rezydentów wciąż prowadzi protest głodowy, odbyło się w piątek wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji zdrowia. Rezydenci wzięli w nim udział tylko jako obserwatorzy.

Reklama

Czytaj więcej na ten temat

Antoni Macierewicz domaga się od prezydenta zwrotu aneksu

Prezydent Andrzej Duda powinien zwrócić Służbie Kontrwywiadu Wojskowego aneks do raportu z weryfikacji WSI ze względu na zawarte w nim, a potrzebne kontrwywiadowi wojskowemu informacje - oznajmił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Czytaj więcej na ten temat

Prezydent Warszawy zaprezentowała wyniki audytu

Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła wyniki audytu dotyczącego reprywatyzacji. Do tej pory miasto złożyło łącznie 53 zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. "Nie dowiedzieliśmy się niczego nowego" - ocenił przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

Czytaj więcej na ten temat

Juncker: Brexit potrwa dłużej, niż sądziliśmy

Przewodniczący Komisji Europejskiej przyznał, że negocjacje w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie przebiegają zgodnie z planem.

Czytaj więcej na ten temat

PiS z rekordowym poparciem

47 proc. Polaków chce głosować na PiS, a 16 proc. na PO - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Czytaj więcej na ten temat

Ostatnie przedwyborcze sondaże w Austrii

Austriacka Partia Ludowa (ÖVP) dowodzona przez 31-letniego ministra spraw zagranicznych Sebastiana Kurza jest zdecydowanym faworytem niedzielnych wyborów parlamentarnych.

Czytaj więcej na ten temat

Donald Trump ogłosił nową strategię wobec Iranu

Prezydent USA Donald Trump podkreślił, że Iran nie przestrzega porozumienia nuklearnego. Zapowiedział nałożenie sankcji na irańską Gwardię Rewolucyjną.

Oświadczył również, że będzie współpracował z Kongresem, by wykazać "liczne wady" umowy nuklearnej i mieć pewność, że Iran nigdy nie zagrozi USA  pociskami nuklearnymi.

Zapewnił, że jeśli Kongres nie przyjmie nowych sankcji, to "zakończy umowę".

Czytaj więcej na ten temat

Nowe święto państwowe

Ustawa, którą podpisał prezydent Andrzej Duda, przewiduje ustanowienie Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Nowe święto państwowe będzie obchodzone 12 lipca.

Czytaj więcej na ten temat

Dowiedz się więcej na temat: Podsumowanie dnia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy