Reklama

Reklama

11 listopada śpiewaj z RMF na Rynku Głównym w Krakowie. Świętuj Dzień Niepodległości!

W piątek 11 listopada RMF FM zaprasza na Rynek Główny w Krakowie na wspólne śpiewanie największych biało-czerwonych przebojów, by uczcić Święto Niepodległości. Razem z uczestnikami śpiewać będą gwiazdy polskiej estrady. Początek o godz. 15:00. Świętować z radiem będzie można także w Sulejówku, gdzie Muzeum Józefa Piłsudskiego odbędzie się piknik historyczny.

Warszawa maszeruje, Kraków śpiewa! 11 listopada o godzinie 15:00 przyjdźcie na Rynek Główny w Krakowie, by wspólnie z polskimi gwiazdami zaśpiewać biało-czerwone przeboje. Te, które towarzyszyły nam w ważnych momentach, prowokowały do działania i mówiły za nas wtedy, gdy brakowało już słów.

Na scenie na pewno pojawi się Grzegorz Markowski z zespołem Perfect i wspólnie ze wszystkimi wykonają m.in. wielki przebój "Chcemy być sobą"! Zaśpiewają także Ruda z Red Lips oraz Antek Smykiewicz.

Koncert poprowadzi dziennikarz RMF FM Kamil Baleja, doskonale znany z porannego programu RMF FM "Wstawaj, szkoda dnia".

"Zapraszamy! Przyjdźcie na Rynek Główny w Krakowie. Weźcie rodziny, dzieci, bliskich. Skrzyknijcie grupę znajomych, by wspólnie radośnie świętować 11 listopada. Zapewniamy niepowtarzalną atmosferę" - zachęcają dziennikarze RMF FM.

Reklama

Najpierw polskie przeboje, potem radosna lekcja śpiewania

Po biało-czerwonym śpiewaniu z RMF FM czeka Was 62. Lekcja Śpiewania "Radosna Niepodległość". Artyści Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej, wspólnie ze zgromadzoną na Rynku publicznością zaśpiewają najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki. Specjalnie z tej okazji przygotowano 6,5 tys. bezpłatnych śpiewników.

"Lekcja Śpiewania" to przewrotna forma koncertu polegająca na tym, że to nie artyści, ale właśnie publiczność jest głównym wykonawcą. Ale na scenie także pojawią się goście, między innymi studenci z zagranicy, którzy zmierzą się z polszczyzną w piosence "Przybyli ułani pod okienko".

Impreza gromadzi tłumy! W 2008 roku pobito rekord frekwencji. Polskie przeboje śpiewało wówczas... 30 tysięcy osób!

Będziemy z Wami w Sulejówku!

RMF FM będzie z Wami także w Sulejówku podczas Festiwalu Niepodległościowego. Atrakcje festiwalu uwieńczy główny koncert, na którym wystąpią m.in. Kasia Kowalska, Zakopower, Gaba Kulka, Lora Szafran, Karim Martusewicz z VOO VOO, Sylwia Wiśniewska, Tomasz Makowiecki, Anna Cieślak.

"Niepodległościówkę" zaczynamy piknikiem historycznym, na którym legioniści poprowadzą grę terenową, a ułani zabiorą dzieci na przejażdżki konne. Będą także warsztaty historyczne, podczas których poznacie sztukę wykonywania chorągiewek i kotylionów. Miłośnicy fotografii będą mogli wejść także do fotobudki, w której zrobią sobie zdjęcie w maciejówce lub z wąsami Józefa Piłsudskiego.

Na wszystkich uczestników czekać będą słodkie ciastka "Niepodległościówki" oraz żołnierską grochówkę. Weźmiecie także udział w wyjątkowej paradzie motocykli Rock Niepodległości!

Również w Sulejówku odbędzie się wspólne śpiewanie.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy