Reklama

Reklama

Pogoda dla Zielonej Góry na 19 czerwca 2022

W niedzielę 19 czerwca, w Zielonej Górze będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 23 stopnie. O godzinie szesnastej wynosić będzie ona nawet 35 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dwudziestej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 28 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Wilgotność powietrza nie przekroczy 60% - będzie umiarkowanie sucho.

Po południu będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Wieczorem wzrośnie ono do dużego.

W Zielonej Górze nie padało od kilku dni. Nie zapowiada się także, aby deszcz padał tego dnia.

Zmienny umiarkowany wiatr będzie wiał z prędkością 20 km/h. Najsilniejsze podmuchy wiatru mogą osiągnąć aż 51 km/h.

Wskaźnik promieniowania ultrafioletowego będzie bardzo wysoki, na poziomie 8 w 10-stopniowej skali - Uwaga! Promieniowanie UV będzie bardzo szkodliwe dla zdrowia przy dłuższym wystawieniu na oddziaływanie promieni słonecznych!.

Reklama

Słońce wstanie o 4:37, a zajdzie o 21:20. Dzień potrwa 16 godzin i 43 minuty. Będzie to jeden z najdłuższych dni w roku. Pozostały dwa dni do rozpoczęcia astronomicznego lata.

Wschód Księżyca nastąpi o 0:53, a zachód o 10:28. Widoczność Księżyca wyniesie 69%, znajdzie się on w trzeciej kwadrze za dwa dni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy