Reklama

Pogoda dla Wrocławia na 1 lipca 2022

W piątek 1 lipca, we Wrocławiu będzie częściowo słonecznie i burze z piorunami.

Uwaga na upał. W nocy spodziewamy się 18 stopni Celsjusza. Już o siódmej rano termometry wskażą 22 stopnie. O godzinie czternastej wynosić będzie ona nawet 32 stopnie. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie szesnastej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 27 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno.

Reklama

W pierwszej części dnia na niebie nie powinniśmy ujrzeć chmur. Natomiast po południu i wieczorem wzrośnie ono do dużego.

W drugiej części dnia spodziewane są opady deszczu. Szczególne nasilenie opadów pojawi się między między godziną szesnastą a siedemnastą.

Prawdopodobieństwo pojawienia się burz będzie utrzymywało się na umiarkowanym poziomie.

Przez większość dnia występował będzie zmienny umiarkowany wiatr o prędkości 20 km/h. Rano i przed południem prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 8 km/h, a w porywach do 27 km/h.

Indeks promieniowania ultrafioletowego będzie wysoki, na poziomie 7 w 10-stopniowej skali.

Słońce wstanie o 4:41, a zajdzie o 21:10. Dzień potrwa 16 godzin i 28 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 4 minuty.

Księżyc pojawi się na niebie o 6:19, a zajdzie o 23:11. Jego widoczność dwa dni po nowiu wyniesie 5%.

Reklama

Reklama

Reklama