Reklama

Reklama

Pogoda dla Torunia na 20 grudnia 2021

W poniedziałek 20 grudnia, w Toruniu będzie padał deszcz i śnieg.

Będzie zimniej. Temperatura będzie się wahać od -1 do 2 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -5 do -1 stopnia.

W pierwszej części dnia mamy nikłe szanse na ujrzenie słońca, ponieważ zachmurzenie będzie duże, ale wieczorem pojawi się bezchmurne niebo.

Rano wystąpi przelotny niewielki deszcz, a po południu pojawi się ciągły słaby deszcz ze śniegiem.

Będzie wiał łagodny wiatr z kierunku północnego z prędkością 18 km/h. Najsilniejsze porywy mogą dochodzić do 46 km/h, szczególnie między godziną trzynastą a czternastą.

Reklama

Indeks promieniowania UV osiągnie 1 w 10-stopniowej skali.

W niedzielę, w Toruniu powietrze było bardzo czyste. Przewidujemy, że także następnego dnia jakość powietrza będzie bardzo dobra (poziom zanieczyszczenia: bardzo niski).

Wschód słońca będzie miał miejsce o 7:56, a zachód o 15:30. Dzień potrwa 7 godzin i 33 minuty. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku. Pozostał dzień do rozpoczęcia astronomicznej zimy.

Księżyc zajdzie o 9:22, a ponownie pojawi się na niebie o 16:10. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 99 procentach i był w pełni poprzedniego dnia. Dodatkowo informujemy, że Księżyc był w sobotę w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.

Reklama

Reklama

Reklama