Reklama

Reklama

Pogoda dla Kielc na 19 sierpnia 2022

W piątek 19 sierpnia, w Kielcach będzie gorąco. W nocy spodziewamy się 19 stopni Celsjusza. O siódmej rano nieznacznie wzrośnie do 21 stopni, jednak później będzie stale rosła. O godzinie czternastej wynosić będzie ona nawet 31 stopni. Od upału nieco odpoczniemy dopiero po godzinie dwudziestej, ale nawet o tej porze będzie jeszcze 26 stopni Celsjusza. Zwłaszcza osobom starszym i dzieciom zaleca się niewychodzenie z domu. Osoby, które będą musiały przebywać na zewnątrz powinny przebywać w cieniu i przyjmować duże ilości płynów.

Uwaga na upał.

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno. Będzie parno, co może negatywnie wpływać na samopoczucie. Szczególnie mogą odczuwać to osoby cierpiące na dolegliwości układu oddechowego i krążeniowego.

Rano chmury w niewielkim stopniu będą nam przesłaniały niebo - spodziewamy się małego zachmurzenia. Przed południem zachmurzenie wzrośnie do dużego.

W piątek nie przewiduje się żadnych opadów.

Południowy słaby wiatr powieje z prędkością 7 km/h. Najsilniejsze podmuchy wiatru mogą osiągnąć 33 km/h.

Reklama

Spodziewany jest średni poziom promieniowania ultrafioletowego, na poziomie 5 w 10-stopniowej skali.

Słońce wzejdzie o 5:30, a zajdzie o 19:50. Dzień potrwa 14 godzin i 19 minut i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 2 godziny i 11 minut.

Księżyc zajdzie o 14:30, a ponownie pojawi się na niebie o 22:51. Księżyc znajdzie się w trzeciej kwadrze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy