Reklama

Reklama

Pogoda dla Katowic na 9 września 2022

W piątek 9 września, w Katowicach będzie przejściowe zachmurzenie.

Będzie bardzo ciepły dzień. Słupek rtęci osiągnie 22 ºC. W nocy temperatura spadnie do 14 stopni.

Wilgotność powietrza nie przekroczy 80% - będzie umiarkowanie wilgotno. Będzie parno, co może negatywnie wpływać na samopoczucie. Szczególnie mogą odczuwać to osoby cierpiące na dolegliwości układu oddechowego i krążeniowego.

Przed południem będziemy mieli szansę, aby nacieszyć się słonecznym niebem - spodziewamy się małego zachmurzenia. Wieczorem przewidujemy jego wzrost do bardzo dużego.

W piątek nie przewiduje się żadnych opadów.

Reklama

Przewidywany jest słaby wiatr zmienny, który będzie wiał z prędkością 7 km/h. Najsilniejsze podmuchy mogą dochodzić do 25 km/h, zwłaszcza między godziną dziewiątą a trzynastą.

Indeks promieniowania UV będzie średni, na poziomie 4 w 10-stopniowej skali.

Wschód słońca nastąpi o 6:10, a zachód o 19:11. Dzień potrwa 13 godzin i 1 minuta i będzie krótszy od najdłuższego dnia w roku o 3 godziny i 23 minuty.

Zachód Księżyca nastąpi o 4:15, a ponownie pojawi się na niebie o 19:19. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 99 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce następnego dnia. Jednocześnie Księżyc był w środę w perygeum, czyli najbliżej Ziemi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy