Reklama

Reklama

Pogoda dla Katowic na 20 grudnia 2021

W poniedziałek 20 grudnia, w Katowicach będzie padał deszcz i śnieg.

Będzie bardzo chłodny dzień. Temperatura będzie oscylować wokół 0 stopni Celsjusza, a temperatura odczuwalna wyniesie od -5 do 0 stopni.

Przewidywane duże zachmurzenie spowoduje, że pogodne niebo będzie dla nas dostępne w ograniczonym zakresie.

Tego dnia możemy się spodziewać zarówno opadów deszczu jak i śniegu. W nocy i rano pojawi się ciągły niewielki deszcz na zmianę z przejaśnieniami, natomiast po południu spodziewane są słabe opady śniegu.

Powieje łagodny wiatr z kierunku północno-zachodniego z prędkością 16 km/h. Najsilniejsze porywy mogą osiągnąć prędkość do 40 km/h, zwłaszcza między godziną dwunastą a czternastą.

Reklama

Promieniowanie ultrafioletowe w poniedziałek nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla zdrowia.

W Katowicach była bardzo dobra jakość powietrza. W poniedziałek nie spodziewamy się zmian: zanieczyszczenie powietrza będzie utrzymywało się na bardzo niskim poziomie.

Słońce wzejdzie o 7:40, a zajdzie o 15:42. Dzień potrwa 8 godzin i 1 minuta. Będzie to jeden z najkrótszych dni w roku. Pozostał dzień do początku astronomicznej zimy.

Zachód Księżyca nastąpi o 9:01, a ponownie pojawi się na niebie o 16:27. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 99 procentach i był w pełni poprzedniego dnia. Dodatkowo informujemy, że Księżyc był w sobotę w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.

Reklama

Reklama

Reklama