Reklama

Pogoda dla Gliwic na 4 stycznia 2023

W środę 4 stycznia, w Gliwicach występować będą przelotne opady.

Będzie to chłodny dzień. O siódmej termometry wskażą 1 stopień Celsjusza przy temperaturze odczuwalnej o 3 stopnie niższej. Najwyższa temperatura 7 stopni spodziewana jest około godziny dwudziestej pierwszej. Odczucie temperatury może być jednak o 7 stopni niższe. Temperatura nieznacznie spadnie i o 22:00 będzie wynosiła 6 ºC.

Tego dnia mamy nikłe szanse na ujrzenie słońca, ponieważ będzie pochmurno.

Po południu wystąpi ciągły niewielki deszcz z przejaśnieniami, a wieczorem przewiduje się ciągły słaby deszcz.

Przez większość dnia występował będzie południowy umiarkowany wiatr o prędkości 22 km/h. Rano, przed południem i po południu prognozuje się jego znaczące osłabienie do prędkości 20 km/h, a w porywach do 42 km/h.

Reklama

Spodziewany jest niski poziom promieniowania UV, na poziomie 1 w 10-stopniowej skali - promieniowanie będzie niegroźne dla zdrowia.

W środę spodziewamy się pogorszenia jakości powietrza do średniego poziomu zanieczyszczenia, mimo że we wtorek zanieczyszczenie powietrza utrzymywało się na bardzo niskim poziomie.

Słońce wstanie o 7:44, a zajdzie o 15:55. Dzień potrwa 8 godzin i 10 minut i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 9 minut.

Zachód Księżyca nastąpi o 5:53, a ponownie pojawi się na niebie o 13:31. Dla osób wrażliwych na jego oddziaływanie podajemy, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 94 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce za trzy dni.

Reklama

Reklama

Reklama