Reklama

Reklama

Pogoda dla Gliwic na 17 stycznia 2022

W poniedziałek 17 stycznia, w Gliwicach będzie występowało zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami.

Czeka nas chłodny dzień. Temperatura osiągnie 3 stopnie Celsjusza, a odczuwalna wyniesie nawet -5 stopni. Natomiast temperatura minimalna wyniesie -1 stopień.

W pierwszej części dnia nie nacieszymy się słońcem, ponieważ zachmurzenie będzie całkowite, jednak wieczorem pojawi się bezchmurne niebo.

W nocy i rano spodziewany jest ciągły słaby deszcz ze śniegiem z przejaśnieniami, a przed południem i po południu przewiduje się ciągły niewielki deszcz na zmianę z przejaśnieniami.

Zmienny silny wiatr będzie wiał z prędkością 35 km/h. Najsilniejsze podmuchy spodziewane są między godziną dwunastą a piętnastą i mogą osiągnąć aż do 83 km/h.

Reklama

Wskaźnik promieniowania UV osiągnie 1 w 10-stopniowej skali.

Będziemy mieli możliwość w końcu odetchnąć świeżym powietrzem. Przewidujemy bowiem, że zanieczyszczenie powietrza z poziomu wysokiego spadnie do stanu bardzo niskiego.

Wschód słońca będzie miał miejsce o 7:37, a zachód o 16:13. Dzień potrwa 8 godzin i 35 minut i będzie dłuższy od najkrótszego dnia w roku o 34 minuty.

Zachód Księżyca nastąpi o 7:46, a ponownie wzejdzie on o 15:21. Osoby wrażliwe na jego oddziaływanie może zainteresować informacja, że nasz naturalny satelita będzie widoczny w 100 procentach i zbliży się do pełni, która będzie miała miejsce następnego dnia. Osoby te ucieszy zapewne informacja, że Księżyc był trzy dni temu w apogeum, czyli najdalej od Ziemi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy