Reklama

Reklama

Zatrzymano kierowcę, który wiózł nielegalnych imigrantów

Policja zatrzymała w niedzielę w Siemiatyczach kierowcę, który miał przewozić nielegalnych imigrantów. Mężczyzna uciekając przed służbami doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem.

Policja zatrzymała kierowcę, który wiózł w swoim aucie nielegalnych imigrantów. Kierowca nie chciał zatrzymać się na żądanie Straży Granicznej, ani do policyjnej kontroli i próbował uciec.

Nieudana ucieczka przed służbami

Jak poinformowała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji, kierowca peugeota został zatrzymany w wyniku pościgu. Dodała, że czynności wciąż trwają, podlaska policja ma podać więcej szczegółów w poniedziałek; potwierdza jedynie, że kierowca wiózł nielegalnych imigrantów.

Według informacji podanych przez serwis RMF FM, kierowcą był Albańczyk, który przewoził siedmioro nielegalnych imigrantów, a - podczas próby ucieczki - doprowadził do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem i próbował staranować inne policyjne auto.

Reklama

Tragiczny finał pościgu

W miniony wtorek podobna ucieczka przed kontrolą drogową kierowcy przewożącego nielegalnych imigrantów zakończyła się tragicznie. Osobowy volkswagen prowadzony przez Syryjczyka zderzył się pod Białymstokiem czołowo z ciężarówką. 

Zginął jeden z pasażerów, którymi byli również obywatele Syrii. 

Kierowca trafił do aresztu, jest podejrzany nie tylko o doprowadzenie do wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba, ale też o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy przez imigrantów. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje