Reklama

Reklama

W 2011 roku przebudują 147 km dróg lokalnych

147 km dróg lokalnych: powiatowych i gminnych zostanie przebudowanych w 2011 roku w Podlaskiem w ramach realizacji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Listę tych inwestycji zatwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak powiedziała we wtorek rzeczniczka wojewody podlaskiego Jolanta Gadek, zatwierdzenie tej listy oznacza, że samorządy już mogą ogłaszać przetargi na te inwestycje, by - zgodnie z harmonogramem programu - rozstrzygnąć je do końca marca i przystąpić do realizacji inwestycji.

Reklama

W ramach programu w 2011 roku w Podlaskiem zostanie przebudowanych 73,7 km dróg gminnych oraz 73,3 km dróg powiatowych. Na drogach gminnych zrealizowanych będzie 26 projektów, na powiatowych 14. Łączna suma dotacji z realizującego program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyniesie 53,8 mln zł. Samorządy dołożą 58,5 mln zł.

Zapotrzebowanie na rządowe dotacje z programu w Podlaskiem było znacznie większe. Samorządy na drogach gminnych chciały przeprowadzić remonty na 169 km, a na powiatowych na 187,1 km. Łącznie do dofinansowania nie zakwalifikowało się 79 projektów. Niektóre z nich będą jeszcze miały szanse, jeżeli po przeprowadzonych przetargach będą oszczędności w programie, a tak bywało w poprzednich edycjach.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych jest realizowany od 2008 roku. Obejmuje wszystkie regiony, które dostają po równo po 50 mln zł rocznie na inwestycje na drogach gminnych i powiatowych. Zgodnie z regułami programu, samorządy dokładają drugie tyle.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy