Reklama

Reklama

Tragedia w Gąsówce Starej. Dwóch mężczyzn utopiło się w szambie

Trzech mężczyzn wpadło do szamba w miejscowości Gąsówka Stara (woj. podlaskie). Dwóch z nich zginęło na miejscu, zaś jeden został przewieziony do szpitala - powiedziała w rozmowie z Interią mł kpt. Agnieszka Walentynowicz-Niedbałko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

- Zgłoszenie wpłynęło do nas o godz. 11:42. Do akcji wysłano siedem zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Białegostoku - przekazała rzeczniczka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. - Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce, wyłowiły jedną osobę i poddały ją resustytacji. Ratownicy medyczni przewieźli poszkodowanego do szpitala - dodała.

Wypadek w Gąsówce Starej

W celu dotarcia do pozostałych ofiar tragicznego zdarzenia, strażacy musieli wypompować zawartość nieczystości, znajdujących się w szambie. - Po około dwóch godzinach udało się dotrzeć do pozostałych mężczyzn, jednak w ich przypadku lekarz stwierdził zgon - powiedziała mł. kpt. Agnieszka Walentynowicz-Niedbałko. Według informacji lokalnych mediów ofiary to pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łapach w wieku około 45 lat.

Reklama

Stan zdrowia poszkodowanego przewiezionego do szpitala nie jest znany. Przyczyny wypadku również nie zostały potwierdzone. Sprawą zajmie się policja i prokuratura.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy