Reklama

Reklama

Straż Graniczna: 124 osoby próbowały dostać się z Białorusi do Polski

124 osoby próbowały we wtorek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. 18 Egipcjan przeprawiło się przez graniczną rzekę Świsłocz - przekazała Straż Graniczna. W całym październiku odnotowano łącznie ok. 2,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy.

Przez Świsłocz przeprawiło się 18 Egipcjan. Zdarzenie to miało miejsce na terenie działania placówki Straży Granicznej w Krynkach.

SG podała także krótko, że zatrzymano trzy kolejne osoby w związku z pomocą w nielegalnym przekroczeniu granicy. Byli to obywatele Ukrainy i Litwy.

Z danych SG wynika, że w październiku odnotowano łącznie ok. 2,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy. To więcej niż w poprzednich miesiącach.

Na granicy (poza rzekami) zbudowana jest zapora stalowa (186 km). Trwa instalacja zapory elektronicznej, która ma mieć 202 km i będzie też na rzekach. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik informował w ostatnich dniach, że pierwszy 35-kilometrowy odcinek zapory elektronicznej będzie oddany do użytku po 11 listopada, a cała ma być gotowa i oddana do użytku do końca listopada.

Reklama

Zapora na granicy. Koszt: 1,6 mld złotych

Już wcześniej Straż Graniczna informowała, że w podlaskim oddziale SG w Białymstoku gotowe jest Centrum Nadzoru, do którego będą spływać dane z systemu elektronicznego.

Do 30 listopada (od 1 lipca) obowiązuje w Podlaskiem (z wyjątkiem odcinków granicy na rzekach) zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Wojewoda wydał decyzje w tej sprawie na wniosek komendanta Podlaskiego Oddziału SG. Decyzja ma związek z trwającymi pracami przy budowie zabezpieczeń elektronicznych na granicy.

Koszt budowy całej zapory to 1,6 mld zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy