Reklama

Reklama

Sprawa napadu na 14-latkę. Prokurator straci stanowisko?

Prokuratura wypuściła na wolność mężczyznę, który groził bronią nastolatce, mieszkającej w bloku obok. Za tę decyzję prokurator rejonowa może stracić stanowisko.

Prokuratura wypuściła na wolność mężczyznę, który groził bronią nastolatce, mieszkającej w bloku obok. Za tę decyzję prokurator rejonowa może stracić stanowisko.

Prokurator Okręgowy w Suwałkach wnioskuje o odwołanie ze stanowiska prokurator rejonowej Izabeli Sadowskiej-Rejterada, w związku ze sprawą napadu na 14-latkę z Suwałk. Młody mężczyzna, który groził dziewczynie bronią, został wypuszczony na wolność.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach (Podlaskie) Ryszard Tomkiewicz wniosek został skierowany do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

"Wniosek dotyczy uchybień przy nadzorze nad sprawą 21-latka, który groził bronią nastolatce" - dodał Tomkiewicz. Prokuratura Regionalna w Białymstoku podejmie decyzję, czy przekazać wniosek do Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Reklama

Sprawa odbiła się głośnym echem zarówno w lokalnych jak i ogólnopolskich mediach. W połowie stycznia nastolatka została zaatakowana przez 21-latka podczas spaceru z psem. Napastnik przyłożył jej do brzucha pistolet i próbował zmusić, by poszła z nim do jego mieszkania. Mężczyznę wystraszyli przechodnie. Zaraz potem zatrzymała go policja.

Prokuratura postawiła mu zarzut stosowania gróźb i przemocy wobec 14-latki. Zastosowała wobec niego dozór policyjny i wypuściła na wolność. Dopiero później skierowała do sądu wniosek o przesłuchanie nastolatki, która mieszka obok napastnika, w sąsiednim bloku.

Suwalski sąd po wylosowaniu sędziego wyznaczył termin przesłuchania poszkodowanej dopiero na 26 stycznia. Po interwencji prokuratury poszkodowana została przesłuchana w sądzie 18 stycznia.

Tymczasem podejrzany był na wolności, nie stawiał się na policję i ukrywał się przed organami ścigania. Prokuratura wydała za nim list gończy, a policja 22 stycznia zatrzymała go.

W ubiegły piątek Kolegium Sądu Okręgowego w Suwałkach postanowiło skierować sprawę sędziego referenta do rzecznika dyscyplinarnego. W komunikacie na stronie SO w Suwałkach napisano, że wniosek skierowano "pod kątem ewentualnego przewinienia służbowego polegającego na naruszeniu przepisów Regulaminu urzędowania sądów powszechnych, w zakresie procedowania w sprawach pilnych, w związku z pierwotnym wyznaczeniem posiedzenia na dzień 26 stycznia 2018 r.".

Podejrzany 21-letni mieszkaniec Sejn przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym w Suwałkach. Po nieudanej próbie samobójczej w areszcie lekarz skierował go na obserwację medyczną.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy