Reklama

Reklama

SG: Największe próby przekroczenia granicy zostały udaremnione

We wtorek po południu oraz w środę w nocy doszło do prób sforsowania granicy przez trzy duże grupy migrantów. - Wszystkie próby zostały udaremnione, większość z tych osób została zatrzymana od razu w pasie drogi granicznej, doprowadzono je z powrotem na Białoruś - przekazała rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz, przyznając przy tym, że część osób została zatrzymana dalej od granicy. - Wydaliśmy ponad 40 postanowień do opuszczenia terytorium naszego kraju - zaznaczyła.

Do masowych prób forsowania granicy doszło w okolicach placówki SG w Krynkach (ok. 100 osób), ok. godz. 17 w pobliżu Białowieży (ok. 200 osób), z kolei w nocy doszło do próby przekroczenia granicy przez kilkudziesięciu nielegalnych migrantów w okolicach Dubiczy Cerkiewnych. 

Ponad 40 migrantów zatrzymanych

- Wszystkie te próby zostały udaremnione, te osoby zostały z powrotem doprowadzone na Białoruś. Zatrzymaliśmy trzy osoby, które pomagały w przekraczaniu granicy - obywateli Rosji, Litwy i Szwecji - usłyszą zarzuty, grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności - mówiła w środę rano Katarzyna Zdanowicz. 

Reklama

Większość nielegalnych migrantów została zatrzymana od razu na miejscu - w pasie drogi granicznej i zawrócona na Białoruś. Część osób została zatrzymana dalej od granicy. - Wydaliśmy ponad 40 postanowień do opuszczenia naszego kraju - przekazała rzeczniczka. 

- Skala i nasilenie nie były tak drastyczne jak w Kuźnicy - zaznaczyła. 

Jak przekazała, sytuacja w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy nie zmieniła się, dalej przebywa tam największa grupa migrantów. Wczoraj otrzymali oni wodę i jedzenie od pilnujących ich białoruskich funkcjonariuszy. 

Około 3-4 tys. migrantów wciąż przemieszcza się wzdłuż polskiej granicy

Więcej na temat bieżącej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy piszemy tutaj

Reklama

Reklama

Reklama