Reklama

Reklama

SG: 28-osobowa grupa forsowała granicę. Białoruskie służby rzucały kamieniami

W okolicach Czeremchy grupa 28 osób przy pomocy białoruskich funkcjonariuszy forsowała granicę. Polscy funkcjonariusze byli oślepiani i obrzucani kamieniami przez białoruskie służby - poinformowała rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska. Do zdarzenia doszło w piątek przed północą.

Jak dodała por. Michalska, "grupie migrantów udało się przejść przez granicę. Następnie wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy".

Nikt nie został ranny, ani polscy funkcjonariusze, ani nikt z cudzoziemców.

Próby nielegalnego przekroczenia granicy. Dane

Ostatniej doby zanotowano 41 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze SG wydali 10 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.

ZOBACZ: "Granica nie jest linią namalowaną na kartce. Przyrzekaliśmy, że będziemy jej bronić"

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Reklama

Zakaz przebywania na terenie przy granicy

Od 1 grudnia do 1 marca na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy