Reklama

Reklama

Pożar nieczynnej windy w Suwałkach. W środku zwęglone zwłoki

Do tragedii doszło w jednym z bloków w Suwałkach. Po ugaszeniu pożaru windy znaleziono zwłoki mężczyzny. Ofiara to prawdopodobnie bezdomny. Według wstępnych informacji od środy winda była wyłączona z użytkowania. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Do pożaru doszło w czwartek nad ranem. Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku Piotr Chojnowski, paliła się winda na parterze 10-piętrowego bloku. W związku z dużym zadymieniem podjęta została decyzja o ewakuacji lokatorów z całego pionu budynku, nikt z nich nie doznał obrażeń. Wszyscy po ok. godzinie wrócili do swoich mieszkań.

Suwałki: Pożar windy. Siedem jednostek straży na miejscu

Mieszkańców bloku ok. 3 nad ranem obudził hałas dochodzący z szybu windy. - Jakby coś spadało w szybie windy. Wyjrzałam przez wizjer i zobaczyłam dym na klatce, więc zadzwoniłam na straż pożarną - powiedziała pani Adrianna, mieszkanka bloku z pierwszego piętra.

Reklama

Po ugaszeniu i otwarciu windy w jej wnętrzu znaleziono całkowicie zwęglone zwłoki mężczyzny. Według wstępnych informacji winda od środy była wyłączona z użytkowania.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych od świadków zdarzenia mężczyzna, który spłonął, był bezdomny a przyczyną ognia była niedopałek papierosa.

Zobacz też: Dzierżyńsk: Płonie zbiornik z rozpuszczalnikiem. To już kolejny pożar w Rosji

Na miejscu OSP Potasznia

W akcji wzięło udział m.in. siedem jednostek straży pożarnej. Obecnie trwa rozbiórka windy i jej remont. Zdjęcia z akcji zamieścili druhowie z OSP Potasznia.

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach ze względu na brak materiałów nie udziela informacji w tej sprawie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy