Reklama

Reklama

Podlaskie: Zwłoki na terenie objętym stanem wyjątkowym

We wsi Kuścińce (woj. podlaskie), na terenie objętym stanem wyjątkowym, znaleziono zwłoki mężczyzny. Informację przekazała Straż Graniczna.

W rejonie wsi Kuścińce (Podlaskie), w strefie objętej stanem wyjątkowym, znaleziono w piątek zwłoki mężczyzny - podała podlaska policja. Rzecznik podlaskich funkcjonariuszy Tomasz Krupa powiedział, że informację o odnalezieniu zwłok w piątek rano przekazała policji Straż Graniczna. 

Dodał, że ciało znajdowało się w strefie objętej stanem wyjątkowym. 

- Obecnie trwają czynności procesowe i identyfikacyjne prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratora - przekazał. Sprawą zajmuje się prokuratura w Sokółce.

Każdego dnia setki osób próbują przekraczać granicę

Od początku października odnotowano już ponad 12 tys. prób nielegalnego przejścia na terytorium Polski z Białorusi. W tym roku było w sumie ponad 23 tys. takich prób.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: "To nie migranci są wrogiem"

W czwartek strażnicy graniczni odnotowali 633 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 32 nielegalnych imigrantów - poinformowała w piątek rano Straż Graniczna.

Jak podała na Twitterze Straż Graniczna, wśród zatrzymanych jest 30 obywateli Iraku i dwóch obywateli Syrii. Pozostałym próbom strażnicy zapobiegli.

Stan wyjątkowy

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy