Reklama

Reklama

Podlaskie: Zwłoki ciemnoskórego mężczyzny w rzece

Zwłoki mężczyzny o ciemnej karnacji wyłowiono z rzeki Świsłocz, w okolicach miejscowości Łosiniany, przy polsko-białoruskiej granicy - podała w środę podlaska policja. Jak powiedział rzecznik Tomasz Krupa, to mężczyzna o nieustalonej tożsamości.

Jak podała podlaska policja w środę na Twitterze, zwłoki mężczyzny odnaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej. "Wspólnie z prokuraturą wyjaśniamy wszystkie okoliczności" - podała policja.

Jak poinformowano, zwłoki zostały znalezione w rzece Świsłocz w okolicy miejscowości Łosianiny w woj. podlaskim

Zwłoki ciemnoskórego mężczyzny w rzece. Sprawę bada prokuratura

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa powiedział, że w rzece znaleziono zwłoki nieznanego mężczyzny, nie znaleziono przy nim żadnych dokumentów. 

- To ciemnoskóry, ale NN mężczyzna - dodał.

Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sokółce. Szef tej prokuratury, Artur Kuberski powiedział w środę, że śledztwo będzie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Reklama

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy

Od ponad roku na polsko-białoruskiej granicy trwa kryzys migracyjny. Straż Graniczna niemal codziennie informuje o przypadkach osób, które na rozmaite sposoby próbują się dostać na terytorium Polski. 

W sierpniu SG poinformowała, że pod murem, który zbudowano na polsko-białoruskiej granicy powstał podkop.

Liczba osób, które próbują nielegalnie przekroczyć polską granicę stopniowo spada. Z najnowszych informacji SG wynika, że w poniedziałek doszło do 62 takich przypadków. Tego samego dnia w 2021 roku służby mówiły o 507 próbach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy