Reklama

Reklama

Podlaskie: Zbrodnia z Archiwum X. Policja po 10 latach zatrzymała podejrzanych

​Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 60-letniego mieszkańca Suwałk (woj. podlaskie). Do zdarzenia doszło 10 lat temu, gdy ofiara była pensjonariuszem jednej z miejscowych noclegowni. Sprawa była już umorzona, ale podjęli ją ponownie funkcjonariusze z Archiwum X.

Jak poinformował zespół prasowy podlaskiej policji, chodzi o zbrodnię z kwietnia 2011 roku. Trwające ponad 2,5 roku śledztwo zostało umorzone, bo nie udało się zebrać dowodów pozwalających wówczas wyjaśnić okoliczności zaginięcia mężczyzny.

Dowody przeanalizowane na nowo

W sierpniu 2020 roku do sprawy wrócili śledczy z zespołu zajmującego się sprawami przestępstw niewykrytych, działającego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, czyli tzw. Archiwum X. Ponownie przeanalizowano wszystkie dowody, korzystano też z nowoczesnych metod badawczych. W ten sposób policjanci ustalili, że najprawdopodobniej doszło do zabójstwa, a później do ukrycia zwłok.

Reklama

Dwóch potencjalnych sprawców

Wytypowano potencjalnych sprawców, którzy zostali zatrzymani i - po postawieniu zarzutów zabójstwa i znieważenia zwłok - tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Podejrzani to 43-letni obecnie suwalczanin i 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Grozi im nawet dożywocie.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Dla dobra sprawy nie ujawnia ona na razie okoliczności zbrodni, nie ogłoszono również, czy podejrzani przyznali się i złożyli wyjaśnienia oraz czy udało się odnaleźć miejsce ukrycia zwłok.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy