Reklama

Reklama

Podlaskie: Zatrzymano dwóch kurierów nielegalnych imigrantów

Policja informuje o zatrzymaniu dwóch tzw. kurierów, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Jeden z nich próbował przemycić obywateli Syrii, drugi - rzeczy należące do migrantów.

Jak poinformował w piątek rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, obaj mężczyźni zatrzymani zostali w czasie kontroli w Orli (powiat bielski). Obaj podejrzewani są o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy przez inne osoby.

We wsi Hruskie (powiat augustowski) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej obywatela Gruzji. Jechał on wraz z dwiema innymi osobami - kolejnym Gruzinem oraz Irakijczykiem.

Policja przekazała zatrzymanych Straży Granicznej

- W związku z koniecznością wyjaśnienia okoliczności legalności pobytu, osoby te przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej - dodał Krupa.

Od początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy policjanci z całego kraju, pełniący tam obecnie służbę, zatrzymali w Podlaskiem 316 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy; przewozili oni ponad ok. 1,3 tys. osób, które wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama