Reklama

Reklama

Podlaskie: Tragiczna śmierć białostockiego lekarza i jego żony. Prokuratura wyjaśnia okoliczności

Na prywatnej posesji we wsi Zajezierce k. Zabłudowa (Podlaskie) znaleziono dwie martwe osoby. Prokuratura Rejonowa w Białymstoku czeka na wyniki sekcji zwłok prof. Tadeusza Łapińskiego i jego żony. Opinia zakładu medycyny sądowej może być kluczowa w sprawie wyjaśnienia śmierci małżeństwa. Wyniki mają pojawić się na początku przyszłego tygodnia.

W czwartek policja podała, że zmarli to kobieta i mężczyzna w wieku 53 i 63 lata, a zwłoki znaleziono w środę wieczorem. Z nieoficjalnych informacji podawanych w mediach wynikało, że do służb zadzwonił mężczyzna, który miał udzielać pierwszej pomocy swojej żonie. Po przyjeździe karetki na miejsce okazało się, że nie żyją dwie osoby. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku.

Dzwoniący mężczyzna mówił, że ratuje żonę topiącą się w basenie - relacjonował "Kurier Poranny".

"Z tego co słyszałem, on był na dyżurze, a ona, że było ciepło, postanowiła pierwszy raz skorzystać z nowego, ogromnego basenu. I niestety nie skończyło się to dobrze" - mówi w rozmowie z gazetą Zbigniew Mino, sołtys miejscowości.

Reklama

Kluczowe wyniki sekcji

Jak powiedział w piątek jej szef Karol Radziwonowicz, kluczowe dla kolejnych czynności są wyniki sekcji zwłok zmarłych. Mają być znane na początku przyszłego tygodnia. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku poinformował, że zmarli to prof. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz.

"Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br. zmarli tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński i jego żona dr Małgorzata Michalewicz, wieloletni pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, przedstawicielka Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Pan Profesor był pracownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii, lekarzem, wieloletnim nauczycielem akademickim, absolwentem Wydziału Lekarskiego UMB w 1984 r." - poinformował na swojej stronie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama