Reklama

Reklama

Podlaskie: Nie żyje żołnierz. "Wystrzał z broni służbowej"

W okolicy Białowieży znaleziono ciało żołnierza - poinformowała w rozmowie z Interią Marta Hajkowicz z 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie, do której wojskowy należał. Jak informuje 16. Dywizja Zmechanizowana, śmierć nastąpiła po wystrzale z broni służbowej.

"26 stycznia w okolicach Białowieży doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 9. Brygady Kawalerii Pancernej" - napisała na Twitterze 16. Dywizja Zmechanizowana.

"Wystrzał z broni służbowej"

"Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza" - podała dywizja.

Dodano, że do zdarzenia doszło przed przystąpieniem wojskowego do zmiany. "Rodzina żołnierza została o wszystkim powiadomiona i objęta opieką psychologa" - poinformowano. 


Kondolencje rodzinie złożył Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych. 

Reklama

Śmierć żołnierza. Sprawę bada prokuratura

Okoliczności śmierci wyjaśnia Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, sprawę prowadzi Dział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.

O martwym żołnierzu jako pierwsze poinformowało radio RMF FM.
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy