Reklama

Reklama

Podlaskie: Nauczyciel miał naruszyć nietykalność cielesną uczennic

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach postawiła nauczycielowi z Krasnopola zarzut naruszenia nietykalności cielesnej czterech uczennic. Mężczyzna ma też zakaz prowadzenia zajęć z małoletnimi dziewczętami.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, Robert R., nauczyciel Szkoły Podstawowej w Krasnopolu, miał się dopuścić pięciu takich czynów wobec czterech uczennic w wieku 15 lat.   

Tomkiewicz tłumaczy, że naruszenie nietykalności cielesnej polegało na tym, że pedagog "klepnął dziewczynę po pośladkach, obejmował oraz głaskał po kolanach". Postępowanie początkowo zostało wszczęte w sprawie molestowania seksualnego, ale według prokuratury do takiej sytuacji nie doszło, bo nauczyciel nie dotykał intymnych części ciała dziewcząt.   

Reklama

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa raz w tygodniu na komendzie w Sejnach. Dodatkowo zakazał podejrzanemu prowadzenia jakichkolwiek zajęć dydaktycznych z małoletnimi dziewczętami. Robert R. ma także zakaz kontaktów z ustalonymi pokrzywdzonymi.   

Nauczycielowi grozi do roku więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy