Reklama

Podlaskie: Chcieli oszczędzić na wódce. Usłyszeli zarzuty oszustwa

Para, aby zaoszczędzić na butelce wódki, przekleiła kody kreskowe z tańszej butelki. Duet wpadł, kiedy ponownie przyszedł do sklepu na zakupy. Mężczyznę i kobietę rozpoznał ochroniarz, który wezwał policję. Oboje trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty oszustwa. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

25-latek i jego dwa lata młodsza znajoma zostali zatrzymani w miniony poniedziałek za oszustwo, którego dopuścili się na początku października w jednym ze sklepów w miejscowości Wysokie Mazowieckie (woj. podlaskie).

Para wpadła, kiedy wróciła na miejsce "zbrodni". Rozpoznał ich ochroniarz. - Jak ustalili kryminalni, para chciała kupić butelkę wódki, ale niekoniecznie za rzeczywistą cenę. W związku z tym postanowili zaniżyć jej wartość, naklejając na nią kod kreskowy z tańszej butelki alkoholu. Działając w ten sposób za alkohol wyceniony na 30 zł, zapłacili jedynie ponad siedem zł - poinformowała wysokomazowiecka policja.

Reklama

Oszuści nie zdawali sobie sprawy, że cały proceder zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. - Na nagraniu widać również jak przechodzą oni przez linie kasy samoobsługowej - dodali policjanci. Oboje zostali zatrzymani, trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty oszustwa. Teraz grozi im kara ośmiu lat pozbawienia wolności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wódka | Podlasie | oszustwo | kod kreskowy | kara więzienia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy