Reklama

Reklama

Podlaskie Archiwum X. Zabójstwo pielęgniarki. Śledczy proszą o pomoc

Policjanci z podlaskiego Archiwum X prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa 30-letniej kobiety w Białymstoku, do którego doszło w 2001 roku. Na podstawie sporządzonych portretów pamięciowych domniemanego sprawcy, funkcjonariusze poszukują osób, które mogą pomóc w jego identyfikacji.

Reklama

Do zbrodni doszło w sierpniu 2001 roku na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku. 30-letnia kobieta, która wracała do domu, została zaatakowana i zgwałcona. Na skutek poniesionych obrażeń, zmarła po kilku miesiącach w szpitalu. 

Policja rekonstruuje zdarzenia

Reklama

Policjanci, którzy pracowali wówczas nad znalezieniem winnego, odtworzyli ostatnie chwile życia Agnieszki D. Kobieta była pielęgniarką i pracowała w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Została zaatakowana zaledwie kilkanaście metrów od swojego bloku, tuż po tym, jak odprowadziła kuzynkę na przystanek autobusowy przy ulicy Piłsudskiego.

Determinacja sprawcy

Jak ustalili śledczy, sprawca wykazał się ogromną determinacją w działaniu. Zaatakował kobietę, mimo że niedaleko przebywali mieszkańcy osiedla. Na podstawie zeznań świadków policja sporządziła portrety pamięciowe sprawcy.

Zebrane w toku śledztwa informacje wskazują, że był to mężczyzna najprawdopodobniej w wieku około 30 lat, wzrostu około 170 centymetrów, szczupłej budowy ciała, o pociągłej twarzy i ciemnych włosach. Tamtego wieczoru ubrany był w kremową koszulkę polo i ciemne spodnie.

Prośba o pomoc w identyfikacji

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo - Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod numerem 47 711 31 20 oraz 47 711 2172, numer alarmowy 112 lub najbliższą jednostkę Policji. Wszystkim osobom zapewniona jest anonimowość. 

Jak podaje policja, w przedstawionych wizerunkach uwzględniona została progresja wiekowa.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje