Reklama

Reklama

Podlasie: Nauczycielka miała romans z uczniem? Jest akt oskarżenia

Jest akt oskarżenia w głośnej sprawie z Podlasia. Według śledczych, 34-letnia nauczycielka, zatrudniona w szkole w gminie Zbójna, miała uprowadzić i obcować płciowo ze swoim 14-letnim uczniem. Kobiecie grozi do 12 lat więzienia.

Podstawą śledztwa było zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, najprawdopodobniej złożyli je rodzice nastolatka.

Sprawę prowadziła przez kilka miesięcy Prokuratura Rejonowa w Łomży. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego przez miejscową prokuraturę okręgową, śledztwo zakończyło się oskarżeniem.

"Oskarżonej zarzucono popełnienie dwóch przestępstw: uprowadzenia wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 oraz kilkukrotnego obcowania płciowego z małoletnim" - podała prokuratura.

Nie ma informacji, kiedy miało dojść do tych przestępstw. Prokuratura przyznała jedynie, że w tym czasie kobieta zatrudniona była jako nauczyciel w miejscowości Kuzie (gmina Zbójna); obecnie już tam nie pracuje.

Reklama

Wobec 34-letniej kobiety był czasowo stosowany tymczasowy areszt; według informacji PAP ze źródeł sądowych, stało się tak, bo nie stosowała się ona do tzw. wolnościowych środków zapobiegawczych, takich jak zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Według Kodeksu karnego, kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze od 2 do 12 lat więzienia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy