Reklama

Reklama

​Podlasie: Finał sprawy sprzed 23 lat? Brawurowa akcja policji

Policjanci z podlaskiego Archiwum X rozwiązali sprawę brutalnego morderstwa sprzed 23 lat. Skrępowane kablami ciało 73-latki znalazła 1 kwietnia 1996 roku w Hajnówce córka ofiary.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w biały dzień na obrzeżach Hajnówki. Skrępowane kablami ciało, leżące na podłodze, odkryła córka 73-latki, która przyszła do swojej matki w odwiedziny. Jak wówczas podejrzewali policjanci, zbrodnia miała podłoże rabunkowe. Sprawcy mieli spodziewać się w domu seniorki sporych kosztowności.

Policjanci z podlaskiego "Archiwum X", wspólnie z policjantami z komendy w Hajnówce, wrócili do tej sprawy po 23 latach. Ponowne śledztwo pozwoliło na ustalenie jednego z potencjalnych sprawców. Funkcjonariusze od początku zakładali, że sprawców mogło być więcej.

Reklama

Do brawurowego zatrzymania doszło w tegoroczną Wigilię na drodze krajowej 65. Aresztowany 56-latek był zaskoczony policyjną akcją.

W chwili morderstwa zatrzymany mężczyzna mieszkał w Hajnówce. Niedługo po zbrodni wyprowadził się do Wasilkowa - podaje podlaska policja. Przez lata mężczyzna był znany lokalnej policji.

Za zbrodnię sprzed 23 lat grozi mu dożywocie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne