Młodzi poeci walczą o Srebrne Pióro
Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zaprasza uczniów trzecich klas gimnazjalnych oraz do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego do udziału w III edycji Konkursu Poetyckiego "O Srebrne Pióro MDK".

Regulamin Konkursu Poetyckiego "O Srebrne Pióro MDK" - III edycja
Organizator - Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
CELE KONKURSU:
- prezentacja twórczości poetyckiej młodzieży z Podlasia
- promocja młodych artystów
- integracja środowiska młodzieży piszącej
ZASADY KONKURSU:
1. Konkurs skierowany jest do uczniów trzecich klas gimnazjalnych oraz do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.
2. Na konkurs należy nadesłać zestaw trzech wierszy o dowolnej tematyce lub jeden utwór prozy poetyckiej (wielkości do ok. 2 - 2,5 stron), w trzech egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego. Rękopisy nie będą uwzględniane przy ocenie.
3. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane oraz nagradzane w innych konkursach.
4. Każdy utwór należy opatrzeć godłem tekstowym (pseudonimem literowym); tym samym godłem powinna być podpisana zaklejona koperta, zawierająca kartę zgłoszeń z danymi autora. Kartę należy wypełnić zgodnie z załączonym wzorem.
5. Uczestnik Konkursu może być autorem tylko jednego zestawu utworów (trzy wiersze lub jeden utwór prozy poetyckiej); prace uczestników nieprzestrzegających tej zasady zostaną zdyskwalifikowane.
6. Termin nadsyłania prac upływa: 5 maja 2009 roku (decyduje data stempla pocztowego). W celu zachowania anonimowości prace należy nadsyłać wyłącznie pocztą tradycyjną (listownie) na adres:
Młodzieżowy Dom Kultury
15-201 Białystok
ul. Warszawska 79 A
z dopiskiem "Srebrne Pióro - III" oraz, w przypadku gimnazjalistów, z oznaczeniem "G".
7. Regulamin Konkursu wraz ze wzorem karty zgłoszeniowej zamieszczony jest na stronie internetowej: www.mdk.bialystok.pl.
8. Powołane przez Organizatora Jury dokona oceny nadesłanych prac w maju 2009 roku.
9. Wyniki Konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej: www.mdk.bialystok.pl.
oraz zostaną przesłane laureatom.
10. Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu, połączone z wręczeniem nagród, nastąpi podczas "Wiosny Artystycznej MDK" (na przełomie maja i czerwca 2009). Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną zaproszeni na wieczór poetycki podsumowujący Konkurs, o którego terminie zostaną powiadomieni.
11. W konkursie "O Srebrne Pióro MDK" zostanie przyznana nagroda główna - statutetka Srebrnego Pióra - oraz nagrody rzeczowe i dyplomy. Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną ponadto opublikowane na stronie internetowej MDK w Białymstoku.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
1. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenie lub zaginięcie prac
w czasie przesyłki.
2. Prace nadesłane na Konkurs nie będą zwracane autorom.
3. Prace nie spełniające warunków konkursu nie będą oceniane.
4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego publikowania w mediach nadesłanych na konkurs wierszy w celach promowania konkursu.
5. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu oraz z akceptacją publikowania danych osobowych autora w materiałach dotyczących konkursu.
Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres marek.charuba.mdk@gmail.com lub telefonicznie tel. 085 7327949, tel./fax. 085 7329049.
Wiadomość pochodzi ze strony oficjalnej Urzędu Miasta Białystok.






![Mam pytanie do Krzysztofa Stanowskiego: Serio? [OPINIA]](https://i.iplsc.com/000MWUDP7AXR4A2I-C401.webp)
