Reklama

Reklama

Machnacz: Pociąg towarowy wypadł z torów. Utrudnienia na kolei

Kilka wagonów pociągu towarowego wypadło z torów na stacji Machnacz (Podlaskie). Dla pociągów z Białegostoku do Sokółki i Suwałk wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Ruch ma zostać wznowiony po południu.

W środę wieczorem na stacji Machnacz, na trasie Białystok-Sokółka cztery wagony pociągu towarowego z kruszywem wypadły z toru, blokując jeden tor. Nikomu nic się nie stało. Nie ma zagrożenia dla środowiska.

Zobacz też: Plany PKP Intercity. Nowe kategorie połączeń, pociągi pojadą 250 km/h

Przyczyny zdarzenia zbada komisja. Policja podała, że maszynista był trzeźwy.

Zmiany w kursowaniu pociagów

Jak poinformowała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA, w związku z tym wypadkiem na trasie Białystok-Sokółka doszło do zmian w kursowaniu pociągów. Na odcinku Czarna Białostocka-Sokółka za pociągi regionalne Polregio wprowadzono zastępczą komunikację autobusową, a przewoźnik dalekobieżny PKP Intercity wprowadził taką zastępczą komunikacją autobusową dla pociągów na trasie Białystok-Suwałki.

Reklama

Zobacz też: PKP Intercity wyda na inwestycje do 27 mld zł

Podróżni o czasowej zmianie informowani są na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Informacja jest dostępna także w Portalu Pasażera. Jak podano w komunikacie, na miejscu wykolejenia się pociągu towarowego wciąż pracują służby techniczne PKP PLK. Naprawiany jest uszkodzony tor. Wznowienie ruchu pociągów planowane jest w czwartek w godzinach popołudniowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje