Reklama

Reklama

Łomża: Kupił telefon przez internet. W paczce była sól

Mieszkaniec Łomży padł ofiarą oszustwa w internecie. Mężczyzna zapłacił za markowy telefon, który na jednym z portali ogłoszeniowych, zamówił jego syn. Gdy przesyłka dotarła do domu, okazało się, że wewnątrz znajduje się koperta z solą. Policja prosi o ostrożność podczas zakupów w sieci.

14-letni chłopiec znalazł na jednym z portali okazyjne ogłoszenie o sprzedaży telefonu. Sprzęt miał być w dobrym stanie. Nastolatek poprosił rodziców o zakup aparatu. Sprzedający poprosił o zapłatę 1000 zł przy odbiorze. 

44-letni mężczyzna otrzymał paczkę od kuriera i przekazał mu pieniądze. Następnie przekazał przesyłkę synowi. 

Koperta z solą zamiast telefonu. Policja ostrzega przed zakupami w sieci

- Radość 14-latka jednak nie trwała długo, bo po rozpakowaniu okazało się, że zamiast telefonu w środku była koperta z solą - podaje podkom. Justyna Janowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Reklama

"Pamiętajmy, że niska cena, czasami poniżej tej rynkowej, już powinna być dla nas sygnałem, że może to być oszustwo" - informuje policja. Funkcjonariusze przestrzegają, aby przy zakupie sprawdzić, czy sprzedawca podał swoje dane, jak długo istnieje jego konto oraz zapoznać się z komentarzami. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy