Reklama

Reklama

Kongijka nielegalnie przekroczyła polską granicę. Chwilę później urodziła

Funkcjonariusze Straży Granicznej pomogli ciężarnej imigrantce z Konga. Kobieta, która była w ósmym miesiącu ciąży, nielegalnie przekroczyła polsko-białoruską granicę. Cudzoziemkę przewieziono do szpitala, gdzie urodziła zdrowe dziecko.

W poniedziałek nad ranem funkcjonariusz Straży Granicznej zatrzymali w okolicach miejscowości Nowy Dwór (woj. podlaskie) do kontroli samochód kierowany przez obywatela Holandii. Jak się okazało mężczyzna był organizatorem przerzutu imigrantów i jechał po cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Funkcjonariusz SG udali się na miejsce odbioru imigrantów. Zatrzymano 16 osób. Jedną z nich była obywatelka Konga w ósmym miesiącu ciąży. 

Urodziła zdrowe dziecko

- Zatrzymaliśmy te osoby, jedna z kobiet powiedziała, że jest w ciąży - przekazała rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska. Dodała, że "za chwilę zaczęła się akcja porodowa". 

Reklama

- Zawieźliśmy oczywiście tę kobietę do szpitala i na szczęście urodziła zdrowe dziecko, więc ta akcja skończyła się bardzo dobrze - powiedziała Michalska.

Jak zaznaczyła, zdarzenie najprawdopodobniej zakończyłoby się tragicznie, gdyby funkcjonariuszom nie udało się namierzyć organizatora przerzutu na czas.

- Kobieta to 34-latka z Konga, nie było z nią jej partnera. Z tego co opowiadała, przez ostatnie lata mieszkała w Moskwie i dobrze posługuje się językiem rosyjskim - dodał Michalska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama