Reklama

Reklama

Jest akt oskarżenia za zniszczenie samochodów grupy "Medycy na Granicy"

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec trzech osób, którym zarzuca się zniszczenie samochodów należących do grupy Medycy na Granicy - skierowała go Prokuratura Rejonowa w Hajnówce (Podlaskie). Straty materialne zostały oszacowane łącznie na blisko 18 tys. zł.

Zniszczenie pięciu aut należących do członków grupy Medycy na Granicy miało miejsce w połowie listopada ub. roku we wsi Świnoroje koło Narewki. Na opublikowanych wtedy w mediach społecznościowych przez Medyków na Granicy zdjęciach widać było, że auta mają powybijane szyby, potłuczone reflektory, zniszczoną karoserię i przebite opony. W niektórych przypadkach straty materialne sięgnęły 6 tys. zł - łącznie szkody we wszystkich autach zostały oszacowane na 17,6 tys. zł.

Po kilku dniach policja zatrzymała trzy osoby podejrzewane o związek z tym przestępstwem: dwóch mężczyzn w wieku 24 i 26 lat oraz 24-letnią kobietę. To mieszkańcy Białegostoku, jak podawała policja - związani z miejscowym środowiskiem pseudokibiców. Do śledztwa zabezpieczono ich telefony komórkowe, laptopy oraz niebezpieczne narzędzia - maczety i noże.

Reklama

Cała trójka usłyszała zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia. Przez kilka miesięcy obaj podejrzani mężczyźni byli tymczasowo aresztowani. Kobieta była poszukiwana listem gończym, bo wyjechała za granicę. Ostatecznie po powrocie do Polski sama zgłosiła się na policję.

Termin rozpoznania sprawy nie został jeszcze wyznaczony

Obecnie - jak poinformował w środę szef hajnowskiej prokuratury Jan Andrejczuk - wobec całej trójki stosowane są tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze: po 10 tys. zł poręczenia majątkowego, dozory policyjne i zakazy opuszczania kraju. 

- Dwie osoby nie przyznają się, jedna wskazuje, że uczestniczyła w tym zdarzeniu ale również odmówiła składania wyjaśnień - dodał prokurator.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim - wydziału karnego zamiejscowego w Hajnówce. Termin rozpoznania sprawy nie został jeszcze wyznaczony.

W związku ze zniszczeniem aut, działacze inicjatywy Medycy na Granicy zakończyli nieco wcześniej, niż planowali, swoją misję medyczną przy granicy z Białorusią. Od 16 listopada ich działania przejął Poland Emergency Medical Team PCPM - Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, który do początku stycznia tego roku pełnił dyżury w pobliżu polsko-białoruskiej granicy, poza strefą objętą stanem wyjątkowym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy