Reklama

Granica z Białorusią. Policja zatrzymała podejrzewanych o zniszczenie aut Medyków na Granicy

Podlaska policja zatrzymała trzy osoby podejrzewane o zniszczenie aut osób z inicjatywy Medycy na Granicy. To dwóch mężczyzn i kobieta, mają być związani ze środowiskiem pseudokibiców. W ich mieszkaniach zabezpieczono m.in. maczety i noże.

Do zniszczenia pięciu aut należących do osób z grupy medyków będących na dyżurze doszło z soboty na niedzielę w miejscowości Świnoroje (powiat hajnowski). Na opublikowanych wtedy przez Medyków na Granicy zdjęciach widać, że auta mają powybijane szyby, potłuczone reflektory, zniszczoną karoserię; samochody miały też poprzebijane opony.

W środę policja w związku z tym zdarzeniem zatrzymała trzy osoby: dwóch mężczyzn z wieku 23 i 25 lat oraz 23-letnią kobietę - poinformował w czwartek rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że zatrzymani to mieszkańcy Białegostoku, związani ze środowiskiem pseudokibiców.

Reklama

- Osoby zostały zatrzymane w miejscach zamieszkania. W wyniku przeszukań ujawniono i zabezpieczono telefony komórkowe, laptopy, maczety oraz noże, co do których zachodzi przypuszczenie, iż mogły zostać użyte do uszkodzenia pojazdów - podał Krupa.

Maciej Wąsik: Niech Tomasz Lis odszczeka

Krupa poinformował, że obecnie weryfikowany jest materiał dowodowy w kontekście zabezpieczonych śladów, trwają badania laboratoryjne. Na czwartek zaplanowano dalsze czynności z udziałem zatrzymanych. Hajnowska prokuratura rejonowa na razie nie ma materiałów tej sprawy.

"Policja zatrzymała sprawców zdemolowania samochodów 'Medyków na granicy'. To pseudokibice. Redaktor naczelny Newsweeka Tomasz Lis oskarżył o zniszczenie aut medyków polskie służby mundurowe. Niech teraz Tomasz Lis publicznie odszczeka. I przeprosi!" - napisał na Twitterze szef MSWiA Maciej Wąsik.

Medycy na Granicy zakończyli swoją misję

W związku ze zniszczeniem ich aut działacze inicjatywy Medycy na Granicy zakończyli nieco wcześniej, w niedzielę, swoją misję medyczną przy granicy z Białorusią.

Od 16 listopada działania Medyków na Granicy przejął Poland Emergency Medical Team PCPM - Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, który pełni 24 godzinne dyżury w pobliżu polsko-białoruskiej granicy, poza strefą objętą stanem wyjątkowym.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Granica | Medycy na Granicy | lekarze | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy