Reklama

Reklama

Granica z Białorusią. Duża grupa migrantów przeszła przez rozlewiska

Nowe incydenty na polsko-białoruskiej granicy. Minionej doby 48 cudzoziemców próbowało nielegalnie przedostać się do Polski - informuje Straż Graniczna. Duża grupa migrantów przeszła przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa.

Straż Graniczna poinformowała na Twitterze, że wśród 48 osób była duża, 28-osobowa grupa mężczyzn, w której znajdowali się m.in. obywatele Nigerii, Maroka i Wybrzeża Kości Słoniowej. Mężczyźni przeszli nielegalnie przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa na odcinku ochranianym przez placówkę straży w Białowieży.

Straż Graniczna podała, że cudzoziemcy mieli rosyjskie wizy.

W związku z kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy, który rozpoczął się w ubiegłym roku zdecydowano o postawieniu muru. Budowa stalowej zapory ma zakończyć się do połowy lipca. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

Reklama

Podlaskie, Lubelskie. Zakaz przebywania już nie obowiązuje 

Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim.

W prowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej. Weszły one w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje - wydany przez wojewodę - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów. Z wnioskiem o wprowadzenie takiego zakazu wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje w całym województwie podlaskim, za wyjątkiem odcinków granicy państwowej przebiegających na rzekach granicznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy