Reklama

Reklama

Granica polsko-białoruska. Żaryn: Migranci gromadzą się w Mińsku

Kolejne grupy migrantów gromadzą się w Mińsku - przekazał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Dodał, że prawdopodobnie będą oni transportowani na granicę z Polską lub Litwą. Wśród migrantów mają być też dzieci "przygotowane do działań propagandowych".

Żaryn przekazał w czwartek na Twitterze, że w Mińsku gromadzą się kolejne grupy migrantów. Dodał, że najprawdopodobniej zostaną przetransportowane w kierunku Polski i Litwy. "Szlak migracyjny wciąż jest zasilany ludźmi" - napisał.

Zobacz też: Białowieża: Kolejna próba sforsowania granicy. "Około 150 migrantów"

W kolejnym wpisie Żaryn poinformował, że wśród migrantów, którzy grupują się obecnie w Mińsku, "znajdują się dzieci przygotowywane do działań propagandowych". Dodał, że dzieciom wręczane są transparenty.

Reklama

Do wpisów załączył krótkie filmy. Na jednym z nich, widać jak na ulicach gromadzą się grupy cudzoziemców z bagażami. Na kolejnym pokazane jest dziecko, które trzyma w ręku transparent.

Stan wyjątkowy w ponad 180 miejscowościach

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała blisko 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego prawie 4,4 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września, w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje