Reklama

Granica polsko-białoruska. Kilkadziesiąt prób przekroczenia granicy

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 69 osób - przekazała w sobotę Straż Graniczna. Dziesięć osób próbowało dostać się do Polski na odcinku ochranianym przez placówkę straży w Czeremsze - ostatecznie wycofały się "w głąb Białorusi".

"Minionej doby tj.24.12 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 69 osób" - poinformowała w sobotę na Twitterze Straż Graniczna.

SG podała, że na odcinku ochranianym przez placówką Straży Granicznej w Czeremsze grupa 10 cudzoziemców próbowała przedostać się na terytorium Polski. "Osoby wycofały się w głąb Białorusi" - dodała Straż Graniczna.

Zakaz przebywania na terenach przygranicznych

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Reklama

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy