Reklama

Reklama

Granica polsko-białoruska. Kamiński: Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz

- Nienaruszalność polskiej granicy jest absolutnym priorytetem. To kwestia naszej państwowości, naszej racji stanu - mówił szef MSWiA Mariusz Kamiński. W rozmowie z "Super Expressem" dodał, że polskie służby są "w pełnej gotowości do działania".

- Wrogie działania reżimu Łukaszenki niestety nasiliły się w ostatnich dniach. Trwa nieustanny, inspirowany i kontrolowany przez służby białoruskie napór nielegalnych migrantów na polską granicę - mówił w rozmowie z dziennikiem Kamiński. Zaznaczył też, co jest teraz priorytetem dla Polski. "Nienaruszalność polskiej granicy jest absolutnym priorytetem. To kwestia naszej państwowości, naszej racji stanu - powiedział.

Zobacz też: Kryzys na granicy. Jakub Kumoch: To może się skończyć wchłonięciem Białorusi przez Rosję

Pytany, co Polska zrobiła, aby poprawić napiętą sytuację, wyjaśnił, że "zwiększyliśmy liczbę funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji oraz żołnierzy". - Są oni w pełnej gotowości do działania, jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz - podkreślił.

Reklama

Jednocześnie szef MSWiA podziękował osobom, które trwają na pierwszym froncie walki, aby zapewnić bezpieczeństwo Polakom. - Dziękuję im za tę trudną i wymagającą dużego poświęcenia służbę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo polskiej granicy to bezpieczeństwo nas wszystkich - podsumował.

Reklama

Reklama

Reklama