Reklama

Reklama

Czerwony Bór: Zwłoki noworodka na wysypisku. Nowe informacje

Przyczyną zgonu noworodka, którego zwłoki odkryto kilka dni temu na wysypisku odpadów w Czerwonym Borze, był uraz wielomiejscowy - poinformowała we wtorek (12 maja) Prokuratura Okręgowa w Łomży (podlaskie). Wszczęte przez nią śledztwo dotyczy zabójstwa.

Zwłoki noworodka - chłopca - znalazł w miniony piątek (8 maja) pracownik Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czerwonym Borze. 

Pierwsze czynności na miejscu prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zambrowie, ostatecznie śledztwo przejęła do prowadzenia łomżyńska prokuratura okręgowa. 

Przyczyna zgonu

Dla dobra sprawy, nie są ujawniane żadne jej szczegóły. Po przeprowadzonych w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku oględzinach zwłok dziecka, prokuratura poinformowała we wtorek, że przyczyną zgonu noworodka był uraz wielomiejscowy. 

"To wskazuje, że kierunek śledztwa przyjęty przez prokuratora, a dotyczący zbrodni zabójstwa, jest jak najbardziej słuszny" - powiedział PAP zastępca szefa łomżyńskiej prokuratury Rafał Kaczyński.

Reklama

Specjaliści z zakresu medycyny sądowej będą jeszcze prowadzić bardziej szczegółowe badania, w tym histopatologiczne, by określić, co konkretnie się stało. Już wcześniej prokuratura podawała, że czynności procesowe w tej sprawie dotyczą m.in. ustalenia personaliów matki dziecka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje