Reklama

Reklama

Czeremcha: Dwóch żołnierzy rannych. Migranci rzucali kamieniami

Straż Graniczna poinformowała o agresywnej grupie migrantów, która próbowała forsować granicę w czeremsze. Kamienie rzucane przez migrantów zraniły dwóch żołnierzy. - Na miejsce wezwano służby medyczne i przetransportowano rannych do szpitala - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.

Minionej nocy do najpoważniejszego incydentu na granicy doszło w Czeremsze

- W Czeremsze wciąż ta sama grupa migrantów próbuje sforsować granicę. Są bardzo agresywni, rzucają kamieniami. Tym razem udało im się trafić dwóch żołnierzy - poinformowała w czwartek rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska.

To przede wszystkim obywatele Iraku, ale także Libii, Jemenu i Syrii.

Granica polsko-białoruska: Dwóch żołnierzy rannych

- W nocy 40 osób nielegalnie przekroczyło granicę. Zostali zatrzymani i odprowadzeni do linii granicznej - powiedziała porucznik Michalska. Dodała, że kamienie rzucane przez migrantów zraniły dwóch żołnierzy. - Jeden został raniony w twarz, drugi w kolano. Na miejsce wezwano służby medyczne i przetransportowano rannych do szpitala - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej. Jeden z żołnierzy wrócił już do służby.

Reklama

Do mniej groźnych incydentów doszło w Narewce, gdzie 20 osób zamierzało sforsować granicę i w Nowym Dworze, gdzie próbę taką podjęło 11 migrantów. Nie udało im się. W kilku miejscach na linii granicznej namierzono też uszkodzenia concertiny, które zostały naprawione. 

Granica polsko-białoruska. 71 osób próbowało przekroczyć granicę

"Wczoraj tj. 15.12 granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 71 osób" - podano na twitterowym profilu Straży Granicznej.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było około tysiąca prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje