Ćwiczenia strażaków na kruchym lodzie
Techniki ratowania ludzi zimą na kruchym lodzie ćwiczyli w niedzielę podlascy strażacy w Augustowie na rzece Netta.
Ćwiczenia i pokazy strażackie pod nazwą "Kruchy lód" zostały zorganizowane w Augustowie m.in. z powodu zbliżających się ferii zimowych. Strażacy pokazali w Augustowie jak się ratować, gdy załamie się lód, a także jak udzielać pierwszej pomocy innym.
- Zawsze musimy powiadomić o wypadku służby ratownicze, dopiero potem przechodzimy do udzielania pomocy. Osobie, która wpadła do wody podajemy coś czego można się chwycić. Jeśli wchodzimy sami na lód, musi nas ktoś ubezpieczać - powiedział rzecznik podlaskiej straży pożarnej Marcin Janowski.
Podlascy strażacy pokazali profesjonalne techniki ratowania ludzi na lodzie, ale także takie, których mogą użyć osoby znajdujące się w pobliżu wypadku.
- Do ratowania możemy użyć np. linki holowniczej samochodu. Kiedy uda nam się wyciągnąć poszkodowaną osobę z wody, jak najszybciej dajemy jej koce, kurtki, by mogła ogrzać ciało- powiedzieli strażacy.
![Konflikt na Bliskim Wschodzie nabiera tempa. Nieustanne ataki i eksplozje [RELACJA NA ŻYWO]](https://i.iplsc.com/000MF0O99TEIFMVJ-C401.webp)






