Reklama

Reklama

Bielsk Podlaski: Nielegalnie przewoził w porsche 11 Irakijczyków. Został aresztowany

24-letni obywatel Ukrainy wiózł w porsche 11 Irakijczyków. Mężczyzna usłyszał zarzut pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy, odpowie też za kierowanie autem bez uprawnień i przewożenie więcej pasażerów niż dozwolona liczba miejsc. Trafił do aresztu na dwa miesiące. - Irakijczycy zostali przekazani Straży Granicznej. Mogą teraz złożyć wnioski o azyl - przekazała reporterka Polsat News.

- Kierowca zatrzymał się na polecenie policji. W jego samochodzie znajdowało się 11 Irakijczyków, mimo że w pojeździe może podróżować maksymalnie pięć osób - powiedziała reporterka Polsat News Paulina Waszelewska.

Mężczyzna usłyszał zarzut pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy, odpowie też za kierowanie autem bez uprawnień i przewożenie więcej pasażerów niż dozwolona liczba miejsc.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony piątek w Bielsku Podlaskim podczas kontroli miejscowych policjantów i funkcjonariuszy z Gdańska.

Nielegalnie przebywali na terenie Polski

Jak podaje w niedzielę w komunikacie zespół prasowy podlaskiej policji, policjanci zatrzymali do kontroli auto na wielkopolskich numerach rejestracyjnych. "Za kierownicą siedział 24-letni obywatel Ukrainy. Okazało się, że w porsche przewoził 11 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski" - podała policja.

Reklama

Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policja relacjonuje, że 24-latek mówił, że auto pożyczył od kolegi.

Decyzją sądu - jak informuje policja - obywatel Ukrainy trafił na dwa miesiące do aresztu; usłyszał zarzut pełnomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. "Odpowie również za kierowanie autem bez uprawnień i przewożenie pięciu pasażerów powyżej dozwolonej liczby miejsc" - informuje policja.

"Kurier" uciekał z prędkością 200 km/h

To kolejny kurier, który trafił w ostatnim czasie do aresztu. Półtora tygodnia temu na trzy miesiące trafił do aresztu obywatel Albanii przewożący nielegalnych migrantów, który nie zatrzymał się do kontroli i uderzył w radiowóz, a także zatrzymany po policyjnym pościgu obywatel Gruzji, który przewoził 15 nielegalnych migrantów. Wcześniej do aresztu na trzy miesiące trafił też m.in. Irakijczyk, który uciekał ulicami Białegostoku przed policją z prędkością nawet 200 km/h wioząc w osobowym aucie sześciu obywateli Iraku.

Od początku kryzysu na granicy polsko-białoruskiej policjanci zatrzymali dotąd 209 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy, które przewoziły ponad 900 osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy