Reklama

Reklama

Białystok: Wybuch w domu jednorodzinnym. Nie żyją cztery osoby

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci czterech osób, w tym 10-letniej dziewczynki, w domu jednorodzinnym w Białymstoku, gdzie doszło do wybuchu, najprawdopodobniej gazu. Po wstępnych oględzinach zwłok śledczy przypuszczają, że mają do czynienia z tzw. rozszerzonym samobójstwem.

Eksplozja miała miejsce w murowanym budynku trzykondygnacyjnym. 

Rzecznik straży pożarnej w Białymstoku Paweł Ostrowski powiedział, że cztery osoby zostały wyniesione z budynku, ale ratownikom nie udało się przywrócić im czynności życiowych. 

Pierwsze zostało wyniesione dziecko - osoba postronna próbowała przywrócić 10-latce czynności życiowe, jednak było już za późno. Kolejne trzy osoby, w tym przypadku dorosłe, wynieśli strażacy, ale ich także nie udało się już uratować.

Policja: Prawdopodobnie doszło do rozszerzonego samobójstwa

- Po oględzinach okazało się, że zarówno dziewczynka, jak jej 40-letnia matka i 72-letnia babcia, wszystkie mają rany zadane ostrym narzędziem na ciele. Ale mają też rany świadczące o tym, że się broniły. A mężczyzna miał na szyi pętlę wisielczą. Wszystko wskazuje, że mamy do czynienia z samobójstwem rozszerzonym - poinformował rzecznik podlaskiej policji, Tomasz Krupa.

Reklama

Policjant dodał, że rodzina miała założoną tzw. niebieską kartę (związaną z przypadkami przemocy domowej).

Druga córka była poza domem

Straż pożarna z Białegostoku poinformowała, że teren domu został już przeszukany i wszystko wskazuje na to, że nie ma tam innych poszkodowanych. 

Jak mówili podczas wspólnej konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i komendanci lokalnej straży pożarnej i policji, w momencie wybuchu poza domem przebywała druga córka zmarłych osób dorosłych. Obecnie udzielana jest jej pomoc psychologiczna. 

Budynek poważnie uszkodzony


Po eksplozji w pomieszczeniach wybuchł pożar. W wyniku wybuchu budynek został częściowo zniszczony, wyleciały m.in. okna i drzwi.

W domu pracują obecnie inspektorzy nadzoru budowlanego. Według straży pożarnej konstrukcja budynku została naruszona. Policjanci czekają na decyzję inspekcji budowlanej, aby wejść do domu i prowadzić dalsze czynności.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy