Reklama

Reklama

Białystok: Program "Kastracja zwierząt właścicielskich"

Białostoczanie, właściciele psów i kotów, mogą bezpłatnie lub częściowo pokrywając koszty, skorzystać z miejskiego programu "Kastracja zwierząt właścicielskich". Jego głównym celem jest zapobieganie bezdomności zwierząt.

Projekt prowadzi Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku, placówka podległa miastu. W tym roku odbywa się po raz trzeci.

Akcja jest częścią miejskiego "Programu opieki nad zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt". Jak powiedziała kierownik Schroniska dla Zwierząt Anna Jaroszewicz, zainteresowanie tym programem jest bardzo duże, coraz więcej właścicieli zwierząt domowych podchodzi świadomie do zdrowia swoich pupili, ale też do bezdomności zwierząt.

Wykastrowano 200 psów i kotów

W ubiegłym roku zabiegowi kastracji poddano blisko 200 psów i kotów, a w pilotażu ponad 150 zwierząt. Te liczby - jak dodała Jaroszewicz - pokazują, że projekt warto kontynuować.

Reklama

W projekcie mogą wziąć udział białostoczanie mający psa lub kota. Osoby z Białostocką Kartą Rodziny lub Kartą Aktywnego Seniora mogą skorzystać z programu bezpłatnie. Pozostałe osoby będą musiały uiścić opłatę, której wysokość zależy od gatunku i płci zwierzęcia.

Dodatkowo każde zwierzę w ramach programu zostanie bezpłatnie zaczipowane i zarejestrowane w bazie.

20 tys. zł na realizację programu

W tym roku na realizację projektu przewidziano 20 tys. zł. Kastracje będą wykonywane do wyczerpania środków, ale nie dłużej niż do końca listopada.

Szczegóły projektu są na stronie internetowej schroniska.

Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku opiekuje się bezdomnymi psami, przebywa w nim ok. 100 psów. Psy, które tam przebywają, są kastrowane. Opieką nad bezdomnymi kotami w mieście zajmuje się m.in. Fundacja Kotkowo. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy