Reklama

Reklama

28 godzin czekania na odprawę w Bobrownikach. W kolejce 500 tirów

500 tirów czeka w kolejce na odprawę na przejściu granicznym z Białorusią w Bobrownikach. Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przekazała, że w sobotę czas oczekiwania to nawet 28 godzin.

Ponad doba oczekiwania na odprawę utrzymuje się od połowy tygodnia.

W ciągu ostatniej 12-godzinnej zmiany na Białoruś wyjechało 147 ciężarówek - podała w sobotę rano podlaska KAS.

Bobrowniki. Nawet trzy dni czekania w kolejce

Od ponad siedmiu miesięcy Bobrowniki są jedynym w Podlaskiem drogowym przejściem granicznym obsługującym ruch towarowy z Białorusią. W listopadzie 2021 r., z powodu kryzysu migracyjnego, zawieszono do odwołania odprawy na sąsiednim przejściu w Kuźnicy.

Przez wiele tygodni na przejściu w Bobrownikach utrzymywały się długie, sięgające kilkudziesięciu kilometrów i nawet trzech dni oczekiwania, kolejki ciężarówek wyjeżdżających z Polski. Sytuację zmieniły najpierw ograniczenia związane z unijnym embargiem na towary, które mogłyby być wykorzystane do działań wojennych Rosji wobec Ukrainy, a później wprowadzony w połowie kwietnia zakaz transportu drogowego na terytorium UE przez przewoźników z Rosji i Białorusi w ramach sankcji gospodarczych UE po agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Reklama

Ruch zmalał do tego stopnia, że przez kilka tygodni odbywał się praktycznie bez kolejek, jedynie w niektóre dni trzeba było poczekać na odprawę godzinę lub dwie. Od połowy maja czas oczekiwania ponownie zaczął się wydłużać i znowu pojawiły się długie kolejki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy