Reklama

Reklama

Zgwałcił swoją małoletnią siostrę. Skazano go na sześć lat więzienia

Sześć lat więzienia - taką karę dla 24-letniego Jarosława K. utrzymał Sąd Apelacyjny w Rzeszowie. Mężczyzna dwukrotnie zgwałcił swoją małoletnią siostrę i raz usiłował ją zgwałcić. Wyrok sądu jest prawomocny.

Uzasadnienie wyroku odbyło się za zamkniętymi drzwiami, podobnie jak cały proces w obu instancjach.

Utrzymana kara obejmuje także zasądzoną przez sąd I instancji nawiązkę dla pokrzywdzonej w wysokości 5 tys. zł oraz zakaz kontaktowania się z siostrą przez okres sześć lat i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 20 metrów.

Dwukrotnie zgwałcił małoletnią siostrę

Mężczyzna został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie o to, że dwukrotnie doprowadził przemocą swoją małoletnią siostrę, poniżej 15 roku życia, do obcowania płciowego. Mężczyzna miał ją przytrzymywać, uciskać, ciągnąć za włosy.

Reklama

K. odpowiadał też za jedno usiłowanie zgwałcenia swojej siostry, a także za kazirodztwo oraz za to, że dopuścił się tego wobec osoby małoletniej, poniżej 15 roku życia.

Do zarzucanych czynów miało dojść w okresie 2019-2020. Ze względu na charakter sprawy, prokuratura nie udzielała szczegółowych informacji.

Utrzymany wyrok

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 197 KK, paragraf: 1, który dotyczy gwałtu, oraz paragraf 3, punkt 2 i 3, które dotyczą gwałtu wobec osoby małoletniej poniżej 15. roku życia oraz gwałtu wobec siostry, czyli kazirodztwa.

Za te czyny Kodeks karny przewiduje kary od trzech do 12 lat więzienia.

Sąd Okręgowy w Krośnie skazał go w grudniu 2021 r. na sześć lat pozbawienia wolności. Od tego wyroku odwołała się obrona. Jak wynika z wokandy, chodziło o zmianę kwalifikacji czynu.

Reklama

Reklama

Reklama