Reklama

Reklama

Wojsko ostrzega. W weekend na Podkarpaciu kolumny wojskowe

W nocy z soboty na niedzielę na drogach województwa podkarpackiego pojawi się wzmożony ruch pojazdów wojskowych. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało w piątek komunikat w tej sprawie. Przyczyną pojawienia się kolumn ze sprzętem bojowym będą spowodowane ćwiczeniami Puma-22.

"W związku z przejazdami na poligon w nocy z soboty 22 na niedzielę 23 października na drogach w woj. podkarpackim wzrośnie ruch pojazdów wojskowych" - poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W godzinach 22.00-03.00 kolumny pojazdów wojskowych z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich będą przemieszczać się z Rzeszowa na poligon w Nowej Dębie. Jak przekazało Dowództwo Generalne, ruch wojsk wiąże się z ćwiczeniem Puma-22.

Apel do kierowców

Transporty drogowe będą organizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i tak, aby w jak najmniejszym stopniu powodować utrudnienia dla kierowców - zaznaczyło DGRSZ. 

Reklama

"Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Prosimy również, aby nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych" - podały służby prasowe 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

Manewry Puma-22

Puma-22 to manewry wojskowe państw Grupy Wyszehradzkiej. Na poligonie ćwiczyć będą razem żołnierze z Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Portal krosno24.pl informuje, że tym razem uczestniczyć będą też pododdziały ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Możesz dostać 1,5 tys. zł wsparcia. Na złożenie wniosku zostało 10 dni

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy