Reklama

Reklama

Wielokrotny gwałt, bicie. Dziecko w szpitalu, para w areszcie

Jest areszt dla ukraińskiej pary, która miała dopuścić się pobicie i wielokrotnego zgwałcenia 2,5-letniego dziecka w Stalowej Woli. Chłopiec jest synem 22-letniej Oksany P. Para została zatrzymana pod zarzutem usiłowanie zabójstwa.

Decyzję o tymczasowym trzymiesięcznym areszcie dla 22-letniej Oksany P. oraz 25-letniego Vitalija S. podjął sąd w Stalowej Woli. 

Stalowa Wola. Gwałcili i bili 2,5-letnie dziecko. Jest areszt

O trzymiesięczny areszt dla podejrzanych obywateli Ukrainy wnioskowała prokuratura. Informację o zastosowaniu wobec obojga podejrzanych aresztów na trzy miesiące przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu sędzia Marek Nowak.

Oksana P. i jej partner Vitalij S. są podejrzani o usiłowanie zabójstwa małoletniego synka kobiety - Danyla P., w kumulacji ze zgwałceniem dziecka ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcaniem się nad "osobą nieporadną z uwagi na wiek" ze szczególnym okrucieństwem.

Reklama

Takie zarzuty postawiła obojgu podejrzanym Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Śledztwo następnie przejęła prokuratura w Tarnobrzegu. Jej rzecznik prok. Andrzej Dubiel powiedział, że ze względu na dobro postępowania, na chwilę obecną nie będą udzielane żadne informacje w tej sprawie.

Czytaj też: Brutalne pobicie i wielokrotne gwałty. Para z Ukrainy podejrzana o znęcanie się nad 2,5-latkiem

Stalowa Wola. Wielokrotny gwałt, pobicie. 2,5-latek w krytycznym stanie

O szczegółach dotyczących obrażeń dziecka, z uwagi na dobro chłopca i wyjątkowo drastyczny charakter tych obrażeń, nie mówiła też prokuratura w Stalowej Woli. Wiadomo, że charakter obrażeń wskazuje, że 22-letnia matka chłopczyka i jej konkubent od dawna mieli znęcać się nad dzieckiem. Ślady na jego ciele wskazują, że dziecko było bite, gwałcone i przypalane papierosami.

W środę po południu mężczyzna zawiózł taksówką będące w stanie krytycznym dziecko do stalowowolskiego szpitala. Później dziecko przetransportowano do szpitala w Rzeszowie. Lekarze, widząc stan malca, powiadomili policję.

Para została zatrzymana jeszcze tego samego dnia. W chwili zatrzymania oboje byli trzeźwi. Ukraińcy mieszkali w wynajmowanym mieszkaniu w Stalowej Woli.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama